Teadmatus 15.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Probleem selles, et isa helistas mulle u. 2 kuud tagasi ja mainis, et tahab minuga rääkida, ei olevat telefoni jutt. Nii palju siis sain välja pinnida, et tervisemured. Selle aja jooksul oleme küll kokku saanud, kuid ta ei ole mulle oma murest rääkinud, mis teda vaevab. Täna ta rääkis nii palju, et tal on suured probleemid tervisega, et kui läheb operatsioonile, siis on see selline võimalus, et 50% riskiga, et võib alakehast halvatuks jääda. Ise mõtlen, et järsku on vähk või midagi sellist. Tal on olnud probleeme urineerimisega, nii palju ma tean. Viimati teda nägin, siis oli ta vähemalt 10 kilo alla võtnud ja näost nii hall, et tuli hirm peale. Kõige hullemaks pean teadmatust. Saan aru, et inimene ei suuda rääkida ja ega kõik momendid ei ole selleks ka õiged, kuid süda nii valutab. Mõtlesin ,et äkki oskate nii ehku peale öelda, et mis tal võiks probleem olla. Ta on niisiis käinud arstide juures ja teinud proove. Tal on olnud probleeme urineerimisega ja nüüd ta siis räägib, et ta ei taha eluks ajaks halvatuks jääda, kui midagi juhtub (just operatsiooni käigus), et ta enam ei lähe arstide juurde, et elab oma elu. Ma ei saa ka teda aidata, kui ei tea tema probleemi. Kardan, et ka teie mitte. Kuid mul on hing nii haige. Kardan, et kui ta on kaua oma probleemiga üksi, siis ta võib isegi enesetappu üritada.
Katrin

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei oska nii vähese infoga midagi mõistliku välja mõelda. Ükski kusemishäirete tõttu testatav operatsioon ei põhjusta sellisel määral halvatust.
Usun, et teie isa on oma arsti lihtsalt valesti mõistnud. Paljud vanemad härrasmehed kes pole harjunud arsti juures käima on vastuvõtul sedavõrd endast väljas, et oluline info jääb kätte saamata. Praeguses situatsioonis soovitan küll isale külla minna ja rääkida veidi mehejuttu. Vajadusel võite alati lisainformatsiooni küsida tema raviarstilt.