Tegelikult olen vist terve, aga igaks juhuks... 12.05.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Viitan ühele eespool antud vastusele (Küsimus: imelik sugutinahk, Vastab: Dr. Toomas Kütt, uroloog, Ida-Tallinna Keskhaigla12-06-2002 )

Nimelt need valged täpid. Kui on samasuguse kirjeldusega täpid sugutijuure juures(seal, kus karvad kasvavad). Need täpid on olnud niikaua, kui mäletan.
Samas käisin eemine aasta HTI laboris testimas ennast ning nii süüfilise kui ka AIDSi test oli korras.
Olen ka teie vastuvõtul käinud (eelmine kevad, fimoos) ning arvan, et kui need täpid oleksid "imelikud" olnud, oleksite äkki neid märganud?
Kas mul on õigus, et ma tegelikult terve ning sugutijuurel karvakasvamise kohas on need täpid normaalsed (samasugused täpid on ka munanditel ning
mulle tundub, et need on karvade väljakasvamise kohad).

Ette tänades,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Need täpid on tõesti peenise pea naha loomulikuks eripäraks. Tervisest tulenevat näidustust ravida ei ole. Tavaliselt vähenevad need täpid aktiivse seksuaalelu alguse järel. Kui aga täpid/näsad on suured ja/või tekitavad mehele psühholoogilisi probleeme, siis saab neid ka väikese operatsiooniga kõrvaldada.
Edu, Margus Punab