viljatus 17.08.05 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Palume abi!
Kõik algas paar aastat tagasi, mil jõudsime abikaasaga ühisele otsusele saada järglasi. Möödus aasta täis tühje lootusi ja ootusi, mille tulemusena otsustasime pöörduda uuringutele. Varasemalt olime mõlemad olnud terved. Erinevate uuringute tulemusena avastati mehel spermatosoidide vastased antikehad, mille põhjuseks arvati olevat varikotseele. Käesoleva aasta märtsis teostati mehele veenilaiendit ligeeriv operatsioon, mis peaks kirjenduse andmetel parandama sperma kvaliteeti 50% juhtudel. Käesolevaks hetkeks on möödunud taas pool aastat - kuid meie jaoks edutult. Arstid soovitavad kunstlikku viljastamist, kuid olles ise arst, suhtun antud protseduuri siiski sügava skepsisega. Palume nõu ja abi!
Tänades - kaks õnnetut!

Arst vastas:

dr Vigala Sass

päikest!
I. Mehe sperma panna spermapanka ning võtta teadmiseks, et 70-80% sellistel juhtumitel tuleks teha ennem kunstlikku viljastamist eelnev hormonaalne ravi ka naisele, et ei tekiks rasedusel hormonaalset konflikti.
II. Kunstlikku viljastusse ei peaks suhtuma skeptiliselt. Kuid kahjuks on see kallis, sest millegipärast tasuta esimene kord on viljastamise % alla 20%, milles asi, ei tea (mõnes farmis tehakse kunstlikku viljastust 95-100% ja tulemused 80-85% esimesel korral.
Aga võiks muidugi asjade täpsustamiseks meile visiidile tulla: helistage ja leppige aeg kokku 4573128, võtke kaasa kõik analüüside vastused, kaasaarvatud hormoontestid ja spermauuringud. Eemalt anda nõu, nägemata inimest on natuke väär.
sass