1a10k öösel üleval 27.08.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on mure on 1a10k poja pärast . Tal on sünnist saati olnud nii öelda magamis graafik täitsa valesti . No algul oli täitsa enam vähem aga üsna kohe see muutus . Hetkel on juba kuid olnud niimoodi et ta jääb magama öösel 3-4 ajal umbes ja vahepeal saab RP ka aga ärkab alles umbes 13.00-15.00 vahemikus ööunest ja enam vähem kell 18.30-19.00 jääb lõuna unesse see kestab tal enam vähem 2 tundi . Ta on peaaegu terve oma elu olnud niimoodi et öösel üleval ja päeval magab aga ma ei oska midagi selles suhtes ette võtta . Kunagi kui veel väiksem oli on olnud ka perioode kus jääb magama nt hommikul 6-8 ja magab õhtul 17.00-ni . Ma ütlen kohe ära et tegu ei ole mu esimese lapsega aga teistel lastel pole sellist probleemi olnud . Mingil perioodil isegi oli seda et 21.00 umbes jäi magama aga siis ta ikkagi ärkas öösel vist oli mingi 3-4 ajal ülesse ja jäi ülesse . Ta on öösel väga energiline ja heas tujus . Ma ei oska midagi ette võtta . Ma olen veidi lootnud ka selle peale et äkki vanusega läheb üle vms .

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast. Lapsel on öö ja päev vahetuses ja seda juba pikemat aega. Soovitan pöörduda perearsti juurde, kes kindlasti oskab Teile nõu anda, kuidas laps õigesse graafikusse saada.
Lugupidamisega
Anu Sööt