2-aastane laps ei räägi 14.07.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem, et kahe kuu pärast 2-aastaseks saav poeg ei räägi üldse. Ütleb vaid kahte sõna - "aitäh" ja "hopa", neid ei häälda ka väga selgelt välja. Oma pudikeeles "lobiseb" kogu aeg, naerab tihti jne, aga see ongi lihtsalt lälisemine, millest aru ei saa. Täiskasvanute juttu mõistab - näiteks kui paluda tal pall tuua, kutsule pai teha vms, siis teeb seda. Olen palju rääkima õppimise kohta teistelt emadelt nõu küsinud ja kõiki nippe proovinud, kogu aeg vaatame raamatust pilte, nii et mina ütlen, mis pildil on; kui millegagi mängime, siis korrutan tuhat korda selle mänguasja nime jne. Aga ei paista midagi aitavat. Kõrva-nina-kurguarsti juures oleme käinud, sellega on kõik korras. Perearst ja lastearst ütlevad ainult, et aega on ja ärge muretsege. Kas peaksin siiski spetsialisti juurde pöörduma? Neuroloogi? Logopeedi? Kas sinna on tarvis saatekirja?
Muidu on poiss igati lõbus ja ülienergiline, armastab mängida ja aias joosta. Ainus häda on veel, et vahepeal muutub natuke agressiivseks ja pillub mänguasjadega vihaselt mind, vanaema ja koeri. Mõnikord käivad peal ka suured nutuhood - kui oma tahtmist ei saa, hakkab hüsteeriliselt nutma ja ei rahune kuni 45 minutit maha. Öösiti nutab vahel läbi une, aga nii kui üles äratada, rahuneb maha.
Palun öelge, kas peaksin midagi ette võtma või muretsen lihtsalt üle, nagu perearst arvab? Kuna ta on mu esimene laps, siis ei oska ise midagi arvata.

Suur aitäh teile!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast,
arvan, et peaksite siiski logopeedi poole pöörduma.
Lugupidamisega
Anu Sööt