Lapse käitumine 09.12.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kunagi oli meil probleemiks silmad pilgutamine. Ühel korral selgus, et tegemist oli antibiootikumi allergiaga ja teisel korral lasteaias. See läks meil iseenesest üle. Siis vahepeal hakkas ta mmmhitama, ka see läks meil üle. Kutsusin last korrale, et ta nii ei teeks. Nüüd aga siin mõni nädal juba raputab (noogutades) ta pead iseenesest. Õpetajad lasteaias räägivad et kui ta õppetööd teeb, siis on ta rahulik ja keskendub. Seega hüperaktiivne ta ei tohiks olla. Olen juhtinud lapse tähelepanu sellele, et ta ei raputaks oma pead, aga siiani sellest kasu pole olnud. Ta ütleb, et ta ei saa, see tuleb ise.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Teie tütrel on tikid e vastutahtelised liigutused, mis esinevad väga sageli selles vanusperioodis. Liigutused on erinevad ja enamasti on tegemist isepiirduva probleemiga. Tikid viitavad lapse jaoks ülemäärasele närvipingele.Õige oleks lapse tähelepanu sellele mitte juhtida, sest see võib probleemi ainult süvendada.
Lugupidamisega
Anu Sööt