Minestused väikelapsel 11.02.14 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meie 1,8 aastane poeg jäi 2 nädalat tagasi viirusnakkusesse mille tema õde lasteaiast tõi. Õel kestis viirus neli päeva ja poisil läks ka nelja päevaga üle. Jäi ainult tugev nohu ja kohatine köha. Perearst võttis näpuotsa vere ja see põletikku ei näidanud. Nohu pärast pandi peale Ventolin (0,3 ml. ja 2,0 ml füsioloogilist lahust inhaleerida 2 korda päevas). Olime ventolini ka varem kasutanud. Järgmisel päeval (reede) minestas poeg esmakordselt nutu peale.
Laupäeval juba 5 korda. Katkestasime igaks juhuks ventolini andmise.
Pühapäeval hakkas laps ilma igasuguse põhjuseta jalga lonkama.
Esmapäeval läksime perearstile kus võeti jälle näpuotsa veri ja tehti jalast pilt. Midagi viga polnud. Neuroloog kutsuti kohale ja tema vaatas ka korraks lapse üle ja ütles, et osad lapsed minestavadki vahel ja ta kasvab sellest välja. Esmaspäeva õhtul laps jälle minestas nutma hakates.
Mis me peaks edasi tegema ja kas tõesti on normaalne kui laps nutma hakates minestab. Kas peaksime mingeid täiendavaid analüüse/uuringuid tegema või kuidas üleüldse minestushooge ohjata. Ei tahaks kuidagi leppida/uskuda, et miskit pole teha.
Palun aidake, mida teha.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast. Lastel 1,5-4a vanuses esinevad nn. respiratiiv-afektiivsed hood, mis on healoomulised ja millest lapsed kasvavad välja. Tõenäoliselt on Teie lapsel tegemist sama probleemiga, kuid neuroloogi peaksite siiski külastama.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt