tasakaaluhäired 21.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 16 -aastane tüdruk.
Ma ei teagi tegelikult kuhu arsti juurde ja kas üldse peaksin pöörduma. Ma ei ole varem tasakaaluprobleemidele suurt tähelepanu pööranud, kuna mul on alati olnud kehalise tundides raskusi nende harjutuste tegemisega, mis tasakaalu nõuavad. Siiski sain need nii enam-vähem tehtud ja arvasin, et ei oska lihtsalt tasakaalu hoida.
Mõne päeva eest tekkis mul koolis paanikahoog ning pärast seda hakkasin muretsema. Nimelt tekkis pearinglus ja juba küllaltki märgatavad taskaaluhäired. Kuskil päeva pärast tõusis palavik (mitte väga kõrge, ainult 37.3), vahetevahel on iiveldus ja üleüldine nõrkusetunne. Kõige rohkem muretsen taskaalu pärast, kuna ühe koha peal sirgelt seista ei saa - hakkan kohe kõikuma. Isegi istudes kõik ümberringi nagu liiguks.
Lugesin ühe naise kirga, kellele tema neuroloog ütles, et selline asi läheb aja jooksul mööda. Ma ei teagi nüüd, kas peaksin arsti juurde minema või olen tõesti nii närviline, et kutsusin selle ise esile ning kõik möödub mõne aja pärast.
Juba ette tänades, M

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan siiski pöörduda neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt