Bilirubiinist põhjustatud aju kahjustus 10.06.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Kirjutan teile uuesti seoses oma lapse kõrge bilirubiini tasemega. Laps saab juunil 2022a ühekuuliseks kuid siiamaani on ta kollane. Olen mures kuna ta muutus kollaseks juba sünnitusmajas, kuid keegi ei ole tal analüüse võtnud. Võib olla oli tal juba tol hetkel juba väga kõrge bilirubiini tase, mis vajas reageerimist.
Muretsen ka selle pärast, et olen lugenud et kõrge bilirubiini tase võib ladestuda ajus ja negatiivselt mõjuda ajurakude arenemist.

Kuigi perearst on lapsel bilirubiini määranud ja selle tase tasapisi langeb(esimene vereproov tehtud 2 elunädalal ja see oli 260 mikromol/l ning teine vereänalüüs 4 elunädalal ja oli 203 mikromol/L) kuigi jääb see ikkagi üle normi piiri. Kas ma võin olla kindel, et bilirubiin ei jätta negatiivseid tagajärgi minu lapse tervisele?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast,
soovitan siisli neonatoloogiga konsulteerida kollasuse püsimise tõttu.
Lugupidamisega
Anu Sööt