Jala tõmbelmine 25.09.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minul mure 8 kuuse poisslapse vasaku jalaga. Nimelt nädala eest märkasime, et nutu ajal jalg tõmbleb imelikult ja samal ajal kuulda ka mingit naksatust nagu tugev tuksumine. Hakkasin igapäev jälgima ja see kordus. Ühelpäeval oli sama situatsioon täiesti rahulikus olekus, kui sõi piima. Siis sain ka video lõigule kuidas jalg teeb. Muul ajal tõuseb tugede najale püsti ja liigub ringi. Kas peaksin muretsema, mingi tõsise probleemi pärast?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast!
Tõenäoliselt on tegemist mööduva nähtusega, kuid soovitan siiski pöörduda laste neuroloogi konsultatsioonile.
Lugupidamisega
Anu Sööt