Laps niheleb terve öö ja ei saa magada 12.07.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mure on seoses 2 kuu vanuse beebiga. Laps sündis väheses hapnikupuuduses kuna pressid venisid pikale. Umbes 3 tundi kestsid pressid. Alates teises lapse elunädalast hakkas probleem lapse magamisega. Laps jääb kenasti ise magama. Panen luti suhu ja piimalapi kõrvale ja uneleb ise magama. Ja siis hakkab pihta nihelemine. Näen, et laps tahab magada, kuid iga 10 sekundi tagant vahetab nagu asendit. Ja nii kestab see igal une ajal. Laps hakkab lõpuks nutma kuna ei saa magada. Olen proovinud kõik asjad ära. Süles magama kustutada, vankris jne. Toas on temperatuur ka normaalne. Ei tohiks olla palav või külm. Mähe on kuiv. Gaase lapsel ei ole enam õnneks. Samuti on kõht täis. Mina ei suuda last aidata ja probleemi leida :(. Laps reaalselt niheleb terve öö. Olen teda jälginud. Kestabki see nii, et magab 10-15 sekundit. Siis niheleb. Ja magab jälle 10-15 sek. Milles võiks asi olla ? Ei aita ka see kui lapse teki sisse mähin. Seal ta siputab siis terve kerega. Enda juurde kaissu ka ei ole mõtet võtta, sest seal ka miskit ei muutu. Olen mures lapse une pärast kuna ilmselgelt ei puhka ta end välja. Samas lapse kaal tõuseb kenasti, pikkust ka viskab. Areneb normaalselt. Ärkvel olles on lõbus, ainult naeratab. Päevas teeb lühikesi uinakuid. Ehk tuleb 3 h und kokku jupi kaupa. Ööunne läheb kell 20.30 . Päris üles ärkab juba 5.00
Oleksin selle kõige ülirahul kui ta oma unetunnid ilusti sügavas unes täis magaks. Kahjuks on terve uni pinnapealne ja see segab last. Milles võiks probleem olla ? Miks laps niheleb ?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast! Selles vanuses on peamiseks une segajaks gaasid. Samuti ei ole laps lihtsalt õppinud veel magama. Kõik võtab aega. Ka magama tuleb õppida.
Lugupidamisega
Anu Sööt