5 aastane kakab püksi 05.07.21 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure kahe kuu pärast 6-aastaseks saava poisiga, kes igapäevaselt juba pikemat aega kakab püksi. Ei oska selle murega enam midagi peale hakata, temaga on sellest räägitud nii-nii palju. Proovitud ka nö karistamist kui premeerimist (a la kui püksod mustad, siis unejuttu ei saa või kui püksid puhtad, saab midagi vms). Mitte miski ei toimi. Ta on suvel suurema osa ajast õues ja lihtsat ei tule tuppa wc-sse, kui vaja. Oleme ka selgitanud, et sõbrad ei kao vahepeal kuhugi ja saab edasi mängida, kui wc-s ära käib (teised lapsed ju teevad ka nii), aga ei midagi. Sageli on isegi korduvalt päeva jooksul püksid mustad, kuna ta proovib kinni hoida, aga veidi ikka määrib ära. Kuid on ka juhuseid kui tõesti terve häda on püksis. Enamasti siis ta ikkagi tuleb koju pükse vahetama, sest sellest on aru saanud, et sõbrad tunnevad haisu ja taha nii mängida.

Varem ta ka pissis püksi (nt talvisel ajal kui palji riideid seljas), aga ilmselt nüüd suvel käib kusagil põõsas ära õuesolles. Kuid kaka tuleb isegi siis vahel püksi, kui kodus toas on.

Selle võib välistada, et ta hädasid ei tunne. Pissile läheb öösel unepealt ilusti ja kui oleme kusagil avalikus kohas, ütleb ka kui pissihäda. Kakat hoiab ka kinni, seega tunneb, et on häda.

Täiesti nõutud ja murelikud oleme abikaasaga.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast, aga selle probleemiga tegelevad lasteatrstid
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

12 aastane poiss topib käe püksi

Tere, nimelt 12 aastane poiss topib alatihti oma käe püksi. Ütleb , et kleepub aga see on pea igalpool, koolis bussis õues kodus poes, kus iganes. kui ütlen, et nii pole viisakas teha siis mingi hetk teeb ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
soovitan pöörduda psühholoogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Loe edasi

4- aastane ei käi potil ja sööb paneb suhu liiva, mulda jne

Tere

Meie 4- aastane tütar ei suuda kontrollida oma põit. Vahel ka kakab püksi. Kuid pissile ise ei lähe, näib, et ta ei tunne häda. Öösel pissib samuti mitu korda voodisse. Oleme otsinud ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Aitäh pöördumast! Olete lapsega käinud mitme arsti juures, kuid kahjuks ei räägi Te midagisellest, millised arvamused olid, millised soovitused.
Soovitan pöörduda sellises probleemis ...

Loe edasi

lapse püksikakamine ja närvid

Küsimus selline .Mu 6 aastane sügisel kooli minev laps ei suuda oma soolt kontrollida ja kakab mitu korda päevas püksi .Perearst kirjutas välja duphalaci aga see ei ole aidanud nüüd enam ainult ei kurda ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti neuroloogi poole pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

2,5 aastane kakab püksi

Tere,
2 kuud tagasi alustasin lapse potile harjutamist. Täna käib ta ilusasti potil pissil, ööd on kuivad. Kuid kõik kakad teeb ta püksi. Kuidas teda aidata?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! 2 kuud pole pikk aeg. Pange teda päevas mitu korda(peale sööki) potile ja kiitke kui kaka potti tuleb.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

püksi kakamine

Tere, mure selline: veebruaris kaheseks saav poiss kakab ainult püsti ja seega loomulikult püksi. Praegu saab juba aru, et see pole hea ning peidab end vaikselt ära. Potilepannes istub oma kohustusliku ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust. See on hea, et poiss mõistab, et temalt oodatakse midagi muud.
Mis võiks olla püksi kakamise põhjus?
- liigne potile sundimine võib kujundada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi