3,5 kuuse "hammustamine" 26.04.18 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Märgata on hambaid all tulemas lapsel, nüüd on tekkinud selline äkiline liigutus nagu tahaks hammustada. Teeb seda lutti haarates, õlal "krooksutades" ja kõhuli olles vastu madratsit või enda kätt. Kõhuli olles hakkas seda täna tegema, teistes asendites paar päeva varem. Kõhuli olles ajab kõverdab jalad justkui hakkaks roomama, vahel tõstab pea ja siis järsku justkui tahaks madratsit hammustada ja paneb otsmiku maha. Kas see on normaalne ja seotud hammaste tulekuga seonduva ebameeldiva tundega suus?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Arvan, et see on seotud hammastega ning on mööduv nähtus, mille pärast pole vaja muretseda.
Lugupidamisega
Anu Sööt