2,7 aastase mure. 14.04.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meil kasvamas kodus 2,7 aastane poeg. Tema kõne koosneb ainult 10-15 sõnast. Millega ta suudab koostada 2 sõnalisi lauseid.Nt venna tudub, issi auto, anna tuul(tool) jne.Käisime ka logopeedi juures. Kes küll kiitis, et kõnest saab väga hästi aru. Kõik mis ta palus tal teha nt. pane tass laua peale, laua alla, peida kutsu hobuse saba alla jne. täitis täpselt.Logopeed arvas, et anname talle veel aega arenguks ja kohtume uuesti, kui on 3 täis. Probleemiks on aga hammustamine. Ta käib lasteaias, on igati aktiivne tegelane ja kuna kõnega ennast väljendada ei saa, siis on ta abiks võtnud hambad. Lastevanemate koosolekul oligi rühma ainus probleem hammustav Kustav. Sugulase sünnipäeval üks poiss keeldus tulemast. kui kuulis, et ka meie tulema, sest Kustav hammustab. Me oleme rääkinud ja karistanud. Mind on "õpetatud", et hammusta vastu. See on ju tobe. Meid ta ei hammusta ja ei plätsi. Igal juhul on mõistus otsas ja paluks nõu.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
Hammustamine on tema jaoks võimalus näidata üleolekut. Arvan, et ta mõistab mõistet "ei tohi", mida peaks kasutama. Karistamine selles vanuses ei aita. Sünnipäeval olgee lihtsalt temaga koos, et ta ei saaks teistele liiga teha.
Soovitan pöörduda ka psühholoogi poole, kes oskab nõustada. Lasteneuroloogi konsultatsioon on vajalik.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt