13.a. poisi öised ägedad rindkerevalud 27.03.09 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mure selline. Hetkel 13.a poisil on viimase paari aasta jooksul 3-4 korda aastas olnud ägedad rindkerevalud öösiti. Laps on nende peale üles ärganud ja valu on olnud niivõrd tugev,et võtab lausa väänlema ning silmist vee välja. Hingata sügavalt ei saa/julge, on veel valusam. Valu kestab kuskil tunni, misjärel laps uinub, kuid hommikul on kergelt tunda öine õudus.

Kuna spordiarst diagnoosis koormusest taastumisel rütmihäired, siis on talle tehtud põhjalikud südameuuringud (Holter, UH) ning südamearsti hinnangul ei ole süda nende valude põhjustajaks. Pigem kahtlustas närvisüsteemi nõrkust.
Tookordne juhtum leidiski aset peale koolis toimunud lastevanemate koosolekut (mille pärast tal tegelikult muretseda polnud vaja) ja meie suguvõsas esineb närvisüsteemihaigusi, siis pidasin vastust üsna loogiliseks, saamata siiski aru, kuidas närvid nii tohutut valu põhjustavad.
Täna öisele juhtumile aga ei eelnenud mingit pingelist olukorda. Lapse enda sõnul on ka koolis endiselt kõik korras.

Poisil on diagnoositud 11.a. tagasi bronhiaalastma, kuid hetkeseisund püsiravimite võtmist ei nõua. Tegemist on heas vormis sportliku lapsega ( pikkust u 170cm, kaal u 57 kg).

Kuna hetkel meie perearst on lapsehoolduspuhkusel (ja asendaja ei suuda asendada), siis millise arsti juurde peaksin pöörduma ja milliseid uuringuid teha laskma,et tekkepõhjusele jälile saada ja last aidata. Kiirabi seni kutsunud pole, kuigi vaatepilt on suht õudne olnud ning olen iga kord seda kaalunud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
soovitan pöörduda sisehaiguste arsti vastuvõtule. Tegemist võib olla sapikividega kuigi laps alles noor või siiski allergilise reaktsiooniga.
Närvisüsteemi patoloogiat ei oskaks küll kahtlustada.
Hoo ajal peaksite siiski kiirabi kutsuma, sest see on diagnoosimisel abiks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt