laps krigistab unes hambaid 16.04.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meie poeg on 4,5 a. ja krigistab unes hambaid igal öösel ja ehmatavalt valjusti - ise ei suudakski nii jõhkralt hambaid krigistada, kardaks, et lähevad katki. Muidu igati rõõmsameelne ja oma ea kohta hästi arenenud laps. Vanarahva ütlusest lähtudes tegime läbi ussirohukuuri - ei mingit muutust. Hambaarst leidis ja ravis paar väikest auku - ikka krigistab mis kole. Eriti just külge pöörates või end muidu unes liigutades. Kestnud on see kaua - vist alati... Olen püüdnud krigina peale toppida väikese sõrme hammaste vahele või rahustavalt paitada või sosinal rahustada - ei midagi. Hambaarst ütles, et kui see komme jääb, kuluvad ka jäävhambad kord kiiremini läbi. Kas saab seda kommet muuta? Või tuleb hankida uneajaks poksijate kummist hambakaitsed? Parimate soovidega ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda neuroloogi poole ja paluda teha une EEG.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt