enurees 21.03.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole murega lapse-lapse öise allapissimise pärast.Poiss saab peagi seitsmeseks.Allapissimine on tal olnud kogu aeg. Peale enureesi on tal ka juveniilne artriit Kas võib olla neil haigustel mingit seost? Oleme vähendanud pealelõunast vedeliku tarbimist,on saanud nõelravi ja mingeid tablette mis tegid lapse väga uimaseks.Oleme teda ka ööseti äratanud,aga ta magabväga sügavalt. Kui teda äratada ta üldse ei ärka ,ta üldse ei reageeri. Tõstame ta voodist üles, seisab nagu post, millestki ei saa aru ja magab edasi. Tahangi küsida,kas on võimalik teha uneuuringut, kuna ta magab väga sügavalt ja ei tunne pissihäda. Kui jah ,siis kelle poole peaks pöörduma.Enne pissimist ta tavaliselt hakkab nihelema aga ei ärka.Öösel pissib 1kord ja 2 korda alla.On olnud perjoode kus ta pissib nädalas ühe korra.
Pean veel mainima ,et ka poeg (lapse isa)pissis umbes 10 aastani ja teine poeg veel kauemgi (12-13).Teise pojaga pöördusin ravitseja juurde ta pani diagonoosiks toksoplasmoos ja ravis täiesti terveks. Ravitseja tõi soomest ravimeid mida oli palju(7-8) ja mida tuli võtta skeemi järgi. Kui oli kaks nädalat ravimeid võtnud jättis poeg pissimise päevapealt järgi ja pole tänasni kordagi alla pissinud. Poeg on praegu 28.Teid ette tänades lapse vanaema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Öine enurees on sageli pärilik probleem. Olete proovinud mitmeid võtteid, aga miski pole aidanud. 25% öise enureesiga lastest jääb alla pissima kuni puberteedini. Kuna Teie mõlemal pojal oli enurees, mis lakkas hiljemalt puberteedis(teine poeg), siis on väga tõenäoline, et pojapoja enurees lakkab samal ajal.
Kannatlikkust ja edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt