ventrikulomegaalia 17.03.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Saime UH uuringus lapse kohta teada, et on ajuvatsakeste mõningane laienemine. Kuna neuroloog on puhkusel ja ultraheli arst ei soovinud mulle seletada antud uuringu tulemust, siis paluksin informatsiooni, mida antud tulemus minule ja lapsele tähendab? Uuringu põhjuseks oli toonus parempoolses seljalihases ja nõrk peahoid. Aitäh vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,aitäh pöördumast! Ajuvatsakeste mõningane laienemine viitab läbitehtud hapniku puudusele, mis on ka aeglasema motoorika arengu põhjuseks. Probleemi kompenseerimiseks on vajalik RKK-teadlik motoorika arendamine.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt