lapse areng ja käitumine 12.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie peres kasvab 2 poissi. Ma olen 3,5 a poisi agressiivse ja enesekeskse käitumisega tema sünnist saati maadelnud. Mul lausa häbi kui ta röökivat-karjuvat nuttu hakkab ajama. 1 a poiss kannatab tema pärast. Kui midagi käsen teha (nt süüa), siis karjub ja tatistab vastu. Ta teeb kõik risti vastu minu soovidele. Võimatu on talle normaalset toitu sisse sööta, lihtsalt keeldub ja kõik. Ta ei ole kuidagi nõus oma voodis magama, nõuab kaissu aga ise sipleb nagu sipelgapesas oleks. Me oleme iga öö tema pärast üleval olnud ja maadelnud. See kõik on vaimselt ja füüsiliselt väga kurnav olnud. Olen püüdnud asja sõbralikult ja rahulikult lahendada - tulutult. Kas on võimalik kuidagi sellist olukorda leevendada? Kust sel puhul abi saaks? Mida saan ise paremini teha, et olukord paraneks?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan pöörduda laste psühhiaatri poole, et selgust saada, miks laps nii käitub ja vastavalt põhjusele ka ravi soovitab.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt