ärrituv laps 08.02.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!mul kysimus selline ,tytar on 9 aastane,õpib hasti,kuid iga asja peale ytleb esimesena ei taha ja kui midagi keelame siis ärritub ja trambib vahel kohe jalgu,tekib tunne et temas on kohe viha mis vajab välja valamist.On ainus laps ja oleme vaga palju olnud om ajast tool,laps on yksi kodus olnud,kas see on andnud tagasiloogi,kuigi praegu olen ja elan ainult lapseheaks,kuna nagin et asi hakkab kaest minema.Teine probleem on veel ka tema juures liigsoomine,mis on meile koige suurem mure,kehakaal kasvab metsikult.Kuna elame praegu teises riigis siis loodan vaga teie abile ja soovitustele siin portaalis.Ja millise arsti poole oleks koigepealt vaja poorduda.Ette tanades murelik ema.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan Teil pöörduda psühhiaatri või psühholoogi poole, sest nende sümptomite põhjal võib arvata, et lapsel on stress, võib-olla isegi depressioon. Et last aidata, selleks on vajalik selgitada põhjus. Teie täielik pühendumine lapsele, samuti ka täielik tööle pühendumine võivad mõlemad negatiivselt mõjuda. Lapsed vajavad vanemate tuge, aga ka üksioleku võimalust.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

närviline laps

minu laps on praegu 3a.ja ta väga kergesti ärrituv ,kui ta läheb endast välja ta muutub endale ja teistele ohtlikuks,ta lööb ja loobib teiste suunas suvalist asja vaatamatta mis see on ja endale topib ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
soovitan Teil kindlasti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule. Ka psühholoogilised uuringud oleksid vajalikud.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

Tundlik laps

Tere! Mul on mure oma 8.aastase poja pärast.Ta on väga tundlik ja raskelt kohanev. Väiksena kartis ta väga paljusid asju,müra ,võõraid inimesi ja uusi kohti ja olukordi.Siiani esinevad tal tikid.Koolis ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
soovitan Teil kindlasti lasteneuroloogi või psühhiaatri poole pöörduda. Samuti peaksite rääkima klassijuhatajaga, et koolis toimuvast ülevaadet saada.
Tervitades,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi