minestamine 29.09.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 15-aastane tütar minestab,kui tuleb minna arsti juurde,kui on koolis anatoomia-,bioloogiatund vastava teemaga.Ta ei kannata arstiprotseduure(süstimist,hambaravi jm.)Mida teha,et teda aidata?.Ta on paar korda õnnetult minestamise tagajärjel õnnetult kukkunud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
tavaliselt inimene minestab püstiasendis. Istudes ei peaks seda juhtuma. Kui juhtub, siis soovitan kardioloogi vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

minestamine

Tere, mure on järgmine, 3,5-aastane poeg on kaks korda minestanud peale kukkumist ja nutma hakkamist. See ei ole nagu nutukramp, siniseks ei ole läinud, lihtsalt nutub ja siis vajub ära, temaga suheldes ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! See on siiski tõenäoliselt nn. nutukramp-nende väljendus võib olla erinev. Soovitan kohe lasteneuroloogi poole pöörduda ja uuringud ära teha. Edu Teile!
Lugupidamisega,
Loe edasi

minestamine

Mida arvata, kui 4,5 aastane laps minestab hommikuti kui läheb ennast pesema? Seda juhtub umbes 1kord kuus.Kas on põhjust muretsemiseks?Peaks arvatavsti konsulteerima perearstiga. Aitäh.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti konsulteerida perearstiga, sest väga oluline on välja selgitada teadvusekao põhjus.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

minestamine

Tere!

Minu 4-a tütrel jääb vahel nutma puhkedes hing kinni. Seda on esinenud väikesest peale kuid mitte väga sageli. Viimasel korral juhtus see poes olles kui ta meid ei näinud ja ehmatas ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Ülle,
aitäh küsimast! Tegemist ongi nn. hinge kinnihoidmise hoogudega, mis on seotud teatud vanusega. Need kaovad lapse kasvades, ega ole seotud lapse arenguga.
Tavaliselt neid peale 5-ndat ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: