krambid 02.06.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Meil on poja kes saab varsti kaheksa aastaseks, aga ta ei räägi, ei istu ega kõnni. igasugune diagnoos puudub. On lihtsalt psühhomotoorne mahajäämus. Tal oli esimene krambihoog, mis kestis kuskil pool minutit, umbes kaks aastat tagasi. siis sai ta natuke aega ravi mille me ise katkestasime. Nüüd aastavahetusel oli uus krambihoog. Siis hakkasime uuesti arsti ettekirjutusel rohtusid tarvitama. nüüd kuu aega tagasi oli meil jälle krambihoog. Siis kästi rohu annust suurendada. Aga vaatamata sellele on pojal olnud paarkorda lasteaias imelikud silmade pööritused nagu hakkaks krambid. Täna aga olid jälle krambid. Rohhtusid saab rohkem, aga ka hoogusid tuleb järjest rohkem. Rohu nimi on Timonil 150 retard. Seda saab ta hommikul ühe ja õhtul kaks tükki. Samas on nad hirmus mürgised tabletid. Põhjust aga ei tea keegi, miks poja selline on ja miks krambid on. Tablettide kohta öeldi, et peab igaks juhuks võtma, kuna krambid esinevad.
Kas oskate öelda, kas rohtude söömisel ja krambihoogude tihenemisel võib olla mingisugune seos.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Saan Teie kirjast aru, et Teie pojal on tõsine probleem. Alati ei ole tänapäeva meditsiin võimeline välja selgitama põhjust. Krambid esinevad sageli ajukahjustusega lastel. Krampide põhjuseks praegu võib olla ajukahjustus, mitteküllaldane ravi või ka vale ravimi valik.
Pöörduge uuesti oma arsti poole ning alati on võimalik küsida ka nn. teisest arvamust(külastada teist arsti).
Kannatlikkust soovides,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Kas võivad olla krambid lapsed?

Lapsel tekivad nii lasteaias hetked kus keset tegevus tekib nagu seisak.
Ta vaatab tühjusse ja ei kuule ega pöördu kellegi poole kui temaga rääkida.
Ei reageeri ka kui käega silmeees lehvitada.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere ja aitäh pöördumast,
Teie kirjelduse alusel võib kahtlustada absaans hooge, mistõttu "väljalülitumise" olemuse selgitamiseks tuleks pöörduda laste neuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega
Loe edasi

Krambid

Kas see on ohtlik ning kas peaksin muretsema?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
olete kahjuks probleemi kirjeldamata jätnud.
Anu Sööt

Loe edasi

Krambid?

Tere
Meie 8 kuune tütar teeb aegajalt imelikke järske liigutusi ja nagu kõõritab silmi. Käisime neuroloogi juures, kes saatis meid ajuvoolude uuringule. Uuring on järgmine nädal.
Küsimus ongi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Krambid tekivad lastel väga mitmetel põhjustel, mis põhjustavad ajukahjustust. Arvan siiski, et Te ei peaks ette muretsema, sest kõik liigutused, mida imikud teevad, pole ...

Loe edasi

krambidLaps .Vanus 3,5 aastat. Öösiti une ajal aeg ajalt esinevad krambid, mõnikord rahutu uni, nuttab unes. Muidu on rõõmsemeelne ja aktiivne laps. Kas on põhjus neoroloogi juurde pöörduda.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan kindlasti neuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

krambid

meie tütar sai äsja ühe aastaseks. tal on tekkinud lühiajalised sagedased
krambid nii 1 - 2 sekundit. need tekivad keset mänguhoogu või siis kui ta midagi soovib. tal läheb nagu lõug ja käed hetkeks ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Kirjelduse järgi on võimalik, et tegemist on epileptiliste hoogudega. Soovitan kindlasti lasteneuroloogi poole pöörduda.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi