väikelapse arenguetapid 02.01.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere ja toredat uut aastat!

Sooviksin teada, kust internetist või mõnest raamatust oleks võimalik rohkem lugeda väikelapse arengu kohta, st mis oskused mis vanuses peaksid olema, kuidas kõne areneb jms. See võib olla ka inglisekeelne. Siiani leitu on olnud väga üldsõnaline ning ausalt öeldes, mitterahuldav. Vahest pole ma veel õiget kirjandust leidnud? Laps on praegu 1 a 9 k vana, kõne areneb ja ka muidu on ta igati tubli, kuid tahan end antud valdkonnas lihtsalt rohkem harida.

Lugupidamisega ja kõike head soovides
A.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh küsimast ja toredat uut aastat!
Päris põhjalikult on selleteemalist infot Google.comis. Eestikeelseid raamatuid viimastel aastatel minu teada ilmunud ei ole. Kindlasti võin soovitada Ameerika lastearsti Benjamin Spocki raamatut, aga uut trükki minu teada ilmunud pole, samas on laste areng siiski üldjoontes sama.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

lihastoonus

Tere.
Mis on põhjustanud väikelapse ebanormaalse lihastoonuse?meid saadeti nüüd võimlema ja massasööri juurde.laps on varvastel,tihti,aga mitte alati.see on ilmselt kõrge lihastoonus.küsimus ikkagi ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Lapse üldisele arengule ei tohiks see mõjuda. Lihastoonuse tõus ei ole tõenäoliselt suur kui laps osa aega täistallal on. Võimlemisega peaksid asjad paika minema.
Edu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi