minestamine 07.12.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu 4-a tütrel jääb vahel nutma puhkedes hing kinni. Seda on esinenud väikesest peale kuid mitte väga sageli. Viimasel korral juhtus see poes olles kui ta meid ei näinud ja ehmatas Tüdruk puhkes nutma ja tõmbas hinge kinni ning kaotas ka korraks teadvuse. See oli lühiajaline ja möödus lapse sülle võtmisel ja teda raputades. Kas on põhjust tõsiseks muretsemiseks ja millest on sellised hinge kinni jäämise põhjused ja tagajärjed. Olen väga murelik.
Teid ette tänades,
Ülle

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere Ülle,
aitäh küsimast! Tegemist ongi nn. hinge kinnihoidmise hoogudega, mis on seotud teatud vanusega. Need kaovad lapse kasvades, ega ole seotud lapse arenguga.
Tavaliselt neid peale 5-ndat eluaastat enam ei esine.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt