autist 19.11.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen ühe Tallinna tavakooli klassiõpetaja ja mul on suur mure. Hiljuti selgus,et üks minu I klassi õpilastest on autistlike "kalduvustega". Tema intellekt on normaalne. Ka lapse vanemad said tema kõrvalekalletest alles nüüd teada. Kas Eestis on normintellektiga autistile mingeid õppimisvõimalusi? Kuidas aidata sellist last? Kuhu või kelle poole pöörduda?
Heli

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Tartus on Masingu Kool, kus õpivad ka sellise probleemiga lapsed. Soovitaksin Teil pöörduda Autismi Ühingusse, kust kindlasti saate asjakohast infot Tallinna kohta.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt