2,5-aastane kardab müra 26.08.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleemiks on, et 2,5-aastane tütar kardab paaniliselt kõvemat müra (n. mootorrattad, traktorid, kui teleri hääl kogemata liiga kõvaks keerata jne.). Reageerib sellele nii, et hakkab nutma või püüab põgeneda, vahel kaebab siis kõhus valu (näitab päikesepõimiku kohta). Muid terviseprobleeme tal ei ole, on väga rõõmsameelne, jutukas ja hästiarenenud laps. Kas peaks pöörduma arsti poole?
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Arvan, et võiksite oma last siiski kõrvaarstiga konsulteerida, kuigi arvan, et see probleem möödub lapse kasvades.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt