6,5 kuuse tita unehäired 07.07.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu 6,5 kuune tütar on viimasel kuul unes nutma hakanud, enne maha ei rahune kui ajan ta üles ja annan rinda, siis rahuneb maha ja magab edasi. Nii praktiliselt iga 2 tunni tagant. Kuni kolmanda elukuuni magas viie-kuueni hommikul ilma söömata, siis oli periood kus beebi toppis hirmsasti näppe suhu ja arst soovitas pigem lutti pakkuda. Sellest ajast alates on tita nn "lutifaänn" - magama jääb lutiga ja öösel kui lutt ära kadus hakkas vaikselt vigisema, luti suhu pannes magas edasi. Viimasel kuul ei aita enam ka luti tagasipanek. Päeval magab kaks tundi hommikupoole ja hiljem kaks korda max tund. Siiamaani on beebi terve olnud, ajaline norm sünnitus ja praeguseks kaalu 8,7 kg ja pikkust 72 cm. Kaks kikut tuli 5 elukuul ja on näha et on tulemas lisa aga päeval on ta täiesti ideaalne beebi - ei jonni ega virise ning mängib päris pikalt omaette.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! See on beebide elus selline periood, kus uneprotsess pole veel küpsenud ja kindlasti on ka segavaks faktoriks hammaste tulek. Lapsed hakkavad rahulikumalt magama peale esimest eluaastat. Arvan, et Teil ei ole põhjust muretsemiseks.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt