LAPSE SOOMINE 03.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul on sihuke kusimus kui palju peaks sooma 8kuune laps,asi on selles et mulle tundub et ta soob palju.Uhe korraga kuskil 300-340 puured/ja on nous veel/ ja iga kord saab veel juurde rinnapiima,soob iga nelja tunni tagant.Kaalust vottis viimane kuu 200g,palavate ilmadega ei soonud eritti uldse.Kaalub kuskil 9kg.Viimasel ajal kogueg tahab magada minu kohu peal mida varem ei ole olnud,kakkab paar korda paevas.Tahaks kusida ega sihuke soomine ei tee magule ja tuttrele liiga.ETTE TANADES.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie lapse kaal vastab tema vanusele. 7-12 elukuul võtab laps kaalus juurde keskmiselt 600 gr kuus. Viimane kuu on Teie lapse kaaluiive olnud väiksem, seega ei saa ta liiga palju süüa. 8-kuune laps peaks sööma päevas 200-300 ml lisatoitu (püree, puder) ja 700 ml rinnapiima või rinnapiimaasendajat.

Edu soovides,
Tiia Voor