karvased mänguasjad 31.10.06 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen kuulnud, et väikestele ei või anda karvaseid mänguasju. On see tõsi? Miks? Mis sellest juhtub kui seda lutsib ja kui ka paar karva alla neelab? (Laps 6kuud)

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Karvased mänguasjad kipuvad tolmu koguma, neid ei saa pesta ning sinna sätib end ka tolmulest. Kui laps on allergik, siis on karvased mänguasjad liiast. Kui neid on mõni üksik, siis on võimalus hoida mänguasja mõni aeg sügavkülmikus. - 20 kraadi juures tolmulest vastu ei pea. Kui laps mänguasja lutsib ja mõne karva alla neelab, ei juhtu veel midagi. Paar karva ei moodusta suurt pusa.

Parimate soovidega
Heli Grünberg