puusad 11.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

4 kuusel lapsel on puusad vale nurga all (erinevus 6 kraadi). (vastuselehel kirjas Dysplasia coxae congrenitalis bil. või midagi sellist). Raviks määrati freika püksid. Tulemas on aga suvi ja ausalt öelda ei tahaks last piinata. Olen kuulnud, et ortopeedide jaoks ei ole olemas täiuslikku last. Kui tõsine on antud juhtum? Kas piisaks võimlemisest?

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Kui ortopeed on soovitanud freika püksid, siis ei saa minagi teist soovitust anda. Kardan, et ainuüksi võimlemisest ei aita.
Kannatlikku meelt soovides
Heli Grünberg