Hemolüütiline E.coli roojaproovis 20.08.10 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Roojaproovist leiti patoloogiline E.coli. Uuring tehti limase-verise väljaheite põhjuse leidmiseks. Arst väidab, et hemolüütilist E.colit ei tohi antibiootikumidega ravida, et see tekitab lastel HUSi riski. Kuidas siis hemolüütilisest E.colist terveks saab? Kas ka korduval tagasitulekul on tõesti võimalus iselimiteerumiseks? Juba on mitu korda haigus näiliselt üle läinud, aga mingi aja pärast uuesti samade sümptomitega alanud.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

E.coli tüvi võib-olla enterohemorraagiline, aga minu teada polegi olemas hemolüütilist tüve. Enterohemorraagiline tüvi võib tõepoolest tekitada HUSi ja seda tüüpi E.colit ei ravita antibiootikumidega. Teiste E.coli tüvede tekitatud haiguse korral tehakse ravi TMP-SMXga.
Kui ikkagi verine väljaheide püsib, pöörduge nakkushaiguste arsti konsultatsioonile.

Lugupidamisega,
Tiia Voor