Hingamisteede haigused. 13.02.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mure selline, et minu 6 a. poeg põeb tihti (rohkem sügis-talve perioodil) hingamisteede haigusi.Ta on igasugustele viirustele vastuvõtlik ja põhiliselt kaasneb ka nohu, vilisev köha ja bronhhide kinnisus. Oleme teinud sooje jalavanne, sinepiplaastreid ja hinganud sooja auru. Ravimitest kasutame Ventoliini, erinevaid nohuvastaseid preparaate,-salve. Allergiatestid on tehtud, see midagi ei näidanud. Lähisuguvõsas on meil selline haigus nagu bronhhiaal astma. Kas võib karta, et pojal on selleks eelsoodumus?
Kas oskate soovitada ravi (ka soovitusi ravimtaimede, õlide näol),mida sissehingamisel võibolla kasutada, et bronhhe laiendada, ravida?
Karastanine? Kuidas teha?
Meie lastearst soovitas üldse pojal sügisene kooliminek järgmisse aastasse edasi lükata, et poisi organism terveneks, tugevneks.
Kas võib arvata, et poja tervise (immuunsüsteemi tegevdamise) huvides oleks see soovitatav?
Tänan igasuguse info ja soovituse eest.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie kirja põhjal arvan, et Teie pojal võib-olla tegemist bronhiaalastmaga. Astma korral on iseloomulik vilistav hingamine ja bronhide kinnisus. Kui allergiatestid olid negatiivsed, ei tähenda see astma puudumist ning suguvõsas esinev bronhiaalastma näitab Teie lapsel võimalikku geneetilist eelsoodumust haigestuda allergiahaigustesse.
Soovitan võimalikult ruttu pöörduda lasteallergoloogi vastuvõtule, sest bronhiaalastma korral on vaja alustada astma püsiravi.
Laste allergoloogid võtavad vastu SA Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus (registr. 7319100) ja Tallinna Lastehaiglas.

Lugupidamisega,
Tiia Voor