naistehädad väikesel tüdrukul 30.05.05 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Ei tea, kas pöördun õige arsti poole, aga kuna tegu lapsega, siis ehk oskate aidata. Tütar 2,5 aastane. Juba mitu kuud olen tähele pannud, et lapsel jalgevahe punetab. Mähkmeid pole kandnud juba üle poole aasta. Välimised häbememokkad on punased ja paha lõhna tuleb. Pesen teda igal õhtul ja vahest ka mitu korda päevas lihtsalt veega. Kuivatamiseks on tal isiklik rätik. Vahest on hommikuks häbememokkade vahel kollakat lima, kuigi õhtul pesime puhtaks ja magas palja pepuga. Olen rääkinud ka perearstiga, tema lasi teha uriinianalüüsi. Analüüs oli korras. Kas on põhjust muretsemiks või on see tavaline asi?

Kena päeva jätku!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Päris tavaline olukord see ei ole. Üks võimalik põhjus, miks punetus ja sekreedieritus võib püsida, on näiteks väikesed linaluussid ehk enteroobiused. Viimased ei ole lastel mitte harvad. Sage seebiga pesemine võib ka olla põhjuseks. Tundub küll, et pesete veega. Pesemiseks sobib seebi asemel intiimgeel ja sedagi ei ole vaja kasutada iga päev. Allergilistel lastel on sagedamini selliseid probleeme.
Kui enterobioosi ei ole, võtaksin eritisest külvi mikroobidele ja seentele. Seejärel saab otsustada, kas kasutada seentele/mikroobidele toimivaid kreeme.

Lugupidamisega

Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Morganella bakter

Tere,
2. aastasel tüdrukul leiti tupest morganella bakter (arsti sõnul tugeval tasemel). Põhjus, miks nii väikesel lapsel tupest üldse analüüs võeti, oli see, et öösiti see teda häirib (pepu sügeleb ...

Tiia Voor

Vastas dr Tiia Voor

Tere!

Kõige sagedasem tuppe punetuse põhjus väikelastel on valede pesuvahendite kasutamine. Intiimpiirkonna pesuks kasutage vaid vett või kummeliteed, silmnähtava määrdumise korral võib kasutada ...

Loe edasi

vaktsineerimine

Kolmekuusel tüdrukul lõppes äge nohu ja rögaga haukuv köha kaks päeva enne järgmise kolmikvaktsiini algust. Üks nädal enne vaktsineerimist oli ka kahel päeval palavik 38.
Kas oleks parem vaktsineerimine ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Lükkaksin vaktsineerimise 2-3 nädalat edasi ja annaks lapsele aega paranemiseks.
Parimate soovidega
Heli Grünberg

Loe edasi

5-aastasel tüdrukul suur kõht

Tere! 5-aastasel tüdrukul, kes on normaalkaalus (pikkus 110 cm ja kaal 17-18 kg), on suur kõht nagu imikul. Kuidas ja milliste meetoditega saaks tüdruku kõhtu "saledamaks"? Tänan!

Vastas dr Merle Paluste

Lugupeetud lapsevanem!

Eelkõige peab selgitama põhjuse.Põhjus võib olla vales kehahoius, samuti võib põhjuseks olla rahhiit. Peaksite pöörduma oma perearsti vastuvõtule.Kui haiguslikke põhjusi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi