harknäärme suurenemine 06.10.03 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 7 kuusel (natuke ülekaalulisel) pojal diagnoositi harknäärme ebamäärane suurenemine. Tahaksin teada, mida see otseselt tähendab. Antud probleem sai alguse sellest kui poeg hakkas kolm kuud tagasi nn. kõht maas roomama ning tegevuse tulemusena ta hingeldab väga tugevalt. Viimastel päevadel on ka istudes hingeldamist esinenud. Tema ülekaalulisus on samuti probleemiks, ometi ta liigub väga palju ja hästi kiiresti. kas need asjad on omavahel seotud!
Kohalik lastearst ütles, et probleem peab mööduma iseenesest. On see nii või millised on ohud lapse arengule.

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Harknäärme suurenemine ja ülekaalulisus ei ole omavahel seotud. Esimesel eluaastal on harknääre suur ja hakkab lapse kasvades vähenema. On vähetõenäone, et harknääre võiks olla on hingeldamise põhjus. Kui hingeldamine püsib, vajaks laps lastearsti konsultatsiooni.
Lugupidamisega Heli Grünberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

Rinnanäärme suurenemine

Meie 8,5 aastane tütar juhtis minu tähelepanu paar kuud tagasi sellele,et tema
parem rinnanääre on veidi tursunud.Visuaalselt on see vähemärgatav ,käega katsudes aga tunda.Rinnanibu on veidi sissetõmbunud. ...

Vastas dr Heli Grünberg

Tere,
Rinnanäärme suurenemine on tõenäoliselt puberteedi alguse ilminguks. Kuigi tütarlastel algab puberteet enamasti vanusevahemikus 10-12-aastat, võib puberteet alata ka pisut varem. Puberteeti ...

Loe edasi

suurenenud harknääre imikul

Mu kahekuusel pojal näitas rõntgen bronhiiti ning suurenenud harknääret.Kas need on omavahel kuidagi ka ühenduses?Mida tähendab harknäärme suurenemine ning kas see on ka ohtlik?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere!
Bronhiit ja suurenenud harknääre ei ole omavahel seotud. Harknäärme suurenemine ei ole ohtlik. Kui teised organid kasvavad koos lapsega, siis harknääre on ainuke, mis hakkab vähenema.
Dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi