Luupusantikoagulandid 14.06.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Palun tõlgendust analüüsidele.
Arst läks puhkusele , kas on muretsemiseks põhjust ?

Luupusantikoagulandid (sõeluuring, normitud suhe)
Üle normi
1,28
Normivahemik: <=1,2

Luupusantikoagulantide paneel (kinnitav uuring)
Luupusantikoagulandid (normitud suhe)
1,14
Normivahemik: <=1,2

Märkus: Luupusantikoagulante ei leidu.

Luupusantikoagulandid (kinnitav uuring, standardsuhe)
1,12
Normivahemik: <=1,2

Luupustundlik APTT

30,3 sek

Normivahemik: 24,6-31,2 sek

Märkus: ≤31,2 sek - negatiivne

Lisaks tahaks teada, et 2 aasta jooksul on alati ANA olnud 1:1000 ja muster- FND/nukleaarsed täpid 2-6, homogeenne

Viimane analüüs on muutnud, ANA endiselt 1:1000 aga ANA IgG muster on muutnud - DFS/tihe peengranulaarne

Miks muster muutub ?

Ilusat suve !

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teile on tehtud luupusantikoagulantide uuring ja kaasapandud analüüsi tulemuste järgi neid ei leidunud.

ANA on teil tiitris 1:1000 positiivne. Tegelikult ei ole nii oluline see muster, seda hindavad mikroskoobi all erinevad arstid ja me kõik näeme asju veidi erinevalt. Oluline on hoopis see, kas positiivse ANA korral on tehtud täiendav uuring ja kas paneelil on tuvastatud erinevaid autoantikehi. Neil autoantikehadel on kliiniline tähendus, muster on subjektiivne hinnang.
Näiteks DFS70 autoantikehana ja üksi esinedes on üsna hea prognoosiga marker. Kuid ainult mustrina me ei oska seda kuidagi interpreteerida. Seega oleks abi tervest uuringust, et sead interpreteerida. Kuid täienduuringuid tehtud ei ole, siis ainult ANA leid ja mustri kirjeldus kliinilist tähendust ei oma.

Lugupidamisega
Marge Kütt