kolesterool 14.05.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Kolesterooli näidud järgmised: kolesterool 6,9 HDL 1,9 LDL 4,7, mitte HDL 5,0.Kas on muretsemiseks põhjust.Perearst ütles, et toitumise muutmisega saab alla ja kui ei siis ravimid.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kolesterooli laborinäit ei ole omaette haigus. Selle ravivajaduse üle otsustab teie arst mitte numbri, vaid kaasuvate haiguste alusel.
Kõigi kolesterooli alandavate elustiili soovituste järgimine on muidugi väga teretulnud.
Seega ainult numbri pärast ei ole vaja muretseda.

Lugupidamisega
Marge Kütt