Vereanalüüsi näidud 19.04.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Ehk oskate aidata.Kas need näidud on korras nagu arst ütleb,
laps väsib füüsilist tehes kiiremini ära
laps saab 4 aastaseks ja viimasel ajal on näidud
17.04 võetud
WBC-14,8
RBC-5,34
HB-139
HCT-42,1
RDW-CV-11,2
PLT 530
4.03 võetud näidud
RBC 5,02
HCT 39,1
PLT 591
23.01 võetud
RBC 5.06
PLT 432

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Arvan, et vereanalüüsidega seda küsimust ei lahenda. Vereanalüüsides ei ole midagi, mis selgitaks väsimuse põhjust.
Ka ei ole kumbki vereanalüüs sellisel kujul arstlikult interpreteeritav, selleks tuleks näha kogu uuringuid, mitte üksikuid parameetreid.
Ma arvan, et seisundit tuleks jälgida koos perearstiga , et selgitada, kas väsimus on psüühilist laadi või vajab laps täiendavaid uuringuid.

Lugupidamisega
Marge Kütt