Analüüside tõlgendamine - tellisin pakett synlab Last sooviva naise pakett 26.03.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Kas on põhjust närvitseda ja pöörduda arsti juurde, analüüsid normi piiris kuid neid read ei ole
Leokotsüüdid normist väljas 12.4 E9/L
Lümfotsüütide arv normist väljas 5.17 E9/L
Kreatiniin ja eGFR normist väljas 46 µmol/l
C-reaktiivne valk (kõrgtundlik) normist väljas 7.55 mg/l
Vitamiin D normist väljas 60.9 nmol/l

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Analüüside pärast küll eraldi muretseda ei ole vaja.
D-vitamiin on täiesti ebavajalik uuring, talveperioodil on see meie lauskraadil elevatel inimestel ootuspäraselt madalam ja soovitav on tarvitada D-vitamiini preparaate. Seda laboratoorselt jälgida pole mingit vajadust.
Hematoloogilist uuringut saab hinnata ainult siis, kui nähtav on tervikpilt. Üksikute parameetrite alusel seda hinnata ei saa. Kreatiniin ja CRP on tegelikult referentspiirides, hoolimata Terviseportaali masina "normist väljas" kirjest.

Lugupidamisega
Marge Kütt