Soovin teada mis viga on minuga, kuna arst ei suutnud leida sümptomite järgi põhjust 22.03.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Soovin teada mis viga on minuga, kuna arst ei suutnud leida sümptomite järgi põhjust. On suur juuste langus taanduva juuksepiiriga, dermatiit kätel, kõhupunnisus, halb enesetunne. Hommikuti kibedus suus. Palun vaadake lisatud faili, seal määrasin punasega need alad mis on normist väljas.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teil on tehtud tavaline hematoloogiline uuring koos paari lisaparameetriga ja need uuringud on tegelikult korras. Nn piiripealsed muutused ei viita patoloogiale, need esinevad ka täiesti tervetel inimestel.
Teie kaebused on seotud seedetraktiga ja siin on laboriuuringutest vähe abi. Võimalik, et teie puhul oleks vaja seedetrakti täpsustavaid uuringuid, mis ei ole laboratoorsed, vaid endoskoopilised.
D-vitamiin ei ole oluline, talvel on see ikka meie laiuskraadil madalam ja D-vitamiini juurde manustamine on mõistlik. Määrata ja laboratoorselt jälgida teda vaja ei ole.

Lugupidamisega
Marge Kütt