Analüüsi vastused 20.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kas nende tulemuste pärast, mis normist väljas peab väga palju muretsema?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõik algab sellest, miks need uuringud teile määrati. Kuigi näiteks koensüüm Q10 puudub kliiniline näidustus.
Hematoloogiline uuring tuleks üle vaadata, olete esitanud ainult üksikud parameetrid. Uuringut tervikuna nähes saab sellele hinnangu anda. Samuti oleks oluline teada, kas ja millised on teie kaebused.
Ainult laboriuurringute paketi abil ei ole võimalik midagi põhjapanevat öelda, arst peaks teadma, millisele küsimusele ta nende abil vastust soovib saada.
Soovitan saata kogu hematoloogilise uuringu ja kirjeldada oma muret.

Lugupidamisega
Marge Kütt