Добрый день! Алат и АСАТ увеличиваются. С уважением, Татьяна 29.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Увеличиваются АСАТ и АЛАТ. Весной анализ был 70/40

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

ASAT ja ALAT suurenemise põhjuseid võib olla mitmeid. Ainult analüüside numbrite alusel ei saa kahjuks midagi diagnoosida ega ka ühtegi haigust välistada.
ALAT ja ASAT puhul tuleks perearstiga nõu pidada, kas tegemist võiks olla mingi aine mõjuga maksale (ravimid, alkohol). Vähene suurenemine nagu teil ei ole sageli üldse patoloogia, vaid juhuslik muutus. Esimene soovitus olekski seetõttu uuringut korrata.

Lugupidamisega
Marge Kütt