Basofiili ja Plt näit üle normi 26.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Käisime see nädal verd andmas 3aastasel, Mureks on pidev laik käevarrel mis on ka kare, vahest viskab ka kehale karedaid laike.Suvel ei ole seda laiku ja sügisel tuleb uuesti.Kasutame õliseepi ja kreemitame et nahk ei kuivaks Pesuaineid ei ole vahetanud(Sensitiivid).Allergia testid ei näidanud allergiaid.
Muret teeb nüüd rohke Basofiilide ja PLT näit mis on viimased korrad kõrged olnud. Pereõde ei osand seletada miks nii võib olla.Sulgudes on näit mis tehtud novembri keskpaigas.
Septembris on olnud ka adenoidi op. Peale seda on tihti ka nina tatine ei voola ega ole nina kinni lihtsalt tuleb paksemat tatti
Kas nende näitude põhjal peaks midagi rohkemat uurima?
WBC 11.4 E9/L (12,1)
Neutrofiilid 6.1 E9/L (7,9)
Lümfotsüüdid 4.0 E9/L( 2,5)
Monotsüüdid 0.7 E9/L (0,9)
Eosinofiilid 0.4 E9/L (0,5)
Basofiilid 0.2 E9/L (0,3)
RBC 5.06 E12/L (4,77)
Hb 127 g/L (125)
Hct 38.5 % (37,8)
MCV 76.1 fL( (79,2)
MCH 25.1 pg (26,2)
MCHC 330 g/L (331)
RDW-CV 13.5 % (11,1)
Plt 432 E9/L (443)
Pct 0.19 % (0,23)
MPV 4.4 fL (5,2)
IgE 15,20 kU/L

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vereanalüüsid siin vist erilist vastust ei anna, näidud on stabiilsed ja ajas oluliselt ei muutu.
Ma ei oska öelda, millega on nahamuutus seotud. Vahel võib selline muutus jäädagi selgusetuks ja lapse vanuse suurenedes kaduda. Kuid seda ei tea kunagi ette.
Kindlasti jälgite te nahka ja ravite kreemidega paikselt, seda te ka kirjeldate.
Pigem tasub täiendavaid uuringuid teha juhul, kui kreemitamist vajav ala peaks suurenema või põletikuliseks muutuma. Vahel tuleb ette ka individuaalset eripära, millele päris põhjust leida ongi väga keeruline.

Lugupidamisega
Marge Kütt