B12 vitamiin 18.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Käisin vereanalüüsi tegemas ja tulemused kuvavad, et B12 vitamiini tase on üle normi. Näit siis täpsemalt 598.
Kas see on väga suur tõus ja võib viidata mingisugusele haigusele?

Ette tänades

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Isoleeritud B12 suurenemine ilma muude haigustunnusteta ei pruugi olla patoloogia. Pigem võib tegemist olla juhusliku leiuga.
Südame rahustuseks võib uuringut korrata 1-2 kuupärast, kui muid terviseprobleeme ei ole.

Lugupidamisega
Marge Kütt