Vâga halvad verenâitajad 15.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kuipdas parandada vere kvsliteeti rbc4.15 mcv102.9 mhc33.5 rdw-cv 15.6 eo0.42 baso 0.22 mono 1.2 alat 75 asat 163 ggt 1260
.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vere kvaliteeti ei ole vaja parandada. Parandada tuleb tervist ennast, analüüside muudatusi ei ravita.
Teil on ilmselt probleem maksaga.
Oluline on teadvustada, mis on maksa funktsiooni häirumise põhjus - infektsioon, autoimmuunne haigus või toksiline kahjustus, näiteks alkoholist.
Kõik kolm põhjust on ravitavad ja nende ravi on erinev. Vereanalüüsi kui sellist pole tarvis ravida.

Lugupidamisega
Marge Kütt