PRC näit 01.11.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Juba oktoobri algusest vaevab mind kurgu valu, äge köha, palavik 37,1-37,4 (hiljuti ka tõusis palavik õhtul 38,6 peale, aga hommikuks oli juba 36,3) ning nohu.. Kas PRC 23.8 on kõrgenud näit, sest just hiljuti (16.10) käisin ka analüüsil ja PRC oli 1.36? Kui käisin viimati vereanalüüse andmas, siis võeti ainult see proov.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

CRP ehk C-reaktiivne valk on põletiku näitaja. Põletiku korral suureneb see väärtus tundidega, seega on loogiline, et kui teil tekkis palavik, siis CRP suurenes ja eelmisel korral 16.10. vereproovi tegemise ajal ei olnud teil ilmselt palavikku.
CRP suurenemine on osa organismi kaitsereaktsioonist, seega seda ei ravita eraldi.

Lugupidamisega
Marge Kütt