Retikulotsüütide paneel 07.09.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin vereproovil ja retikulotsüütide paneelil on MFR ja HFR suurenenud (võrreldes eelmise vereprooviga ja normi piirist on ka kõrgem). Lisasin pildi. MFR on 12.5 ja HFR 2.5 . Mida need tähendavad? Kas peaksin muretsema? Kas need näidud võivad kuidagi sellega seotud olla, et mul juba mitu kuud palavik? Lymph on mul ka üle normi piiri- 3.42 .

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Hematoloogilise uuringu kohta kommentaari andmiseks tuleb näha tervet uuringut ja vajalik on ka lisainfo, kas on diagnoositud aneemiat ja miks on retikulotsüütide paneel üldse määratud.
Kui tegemist on juhuleiuga ja paneeli määramisel ei ole olnud kliinilist põhjendust, siis ei näita uuring mitte midagi.
Kui tegemist on aneemia ravi ja selle jälgimisega, siis saab tulemust hinnata koos varasema tulemuse ja saadud ravi kohta käiva info olemasolul.
Seega kahjuks niimoodi küsimusele õiget vastust anda ei saa.

Lugupidamisega
Marge Kütt