Maksaensüümid 19.05.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Võetud vereproovides: ALAT 41, ASAT 50. Kuu aega tagasi - ALAT normide piires, ASAT 38. Tunnen ennast normaalselt. CRP alates raseduse ajast (1.5a tagasi) 25. Antibiootikumid hästi ei aita. Ikkagi CRP tase natukese aja pärast tõuseb 25ni. Anamneesis lümfostaas ja lipoödeem.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

ASAT minimaalne suurenemine ei ole ilmtingimata haiguslik. Ilmselt on juhuslik muudatus, võiksite südame rahustuseks uuringut paari nädala pärast korrata, kui muid kaebusi ei lisandu.
CRP suurenemise põhjus on keerukam, lümfostaas ja lipödeem võivad tekitada väikest koekahjustust ja põletikku. Jälgida muidugi tasub, kuid enamasti on seletamatud laboriuuringute muutused, mis püsivad ajas ega muutu siiski harva haiguslikud.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Lugupidamisega
Marge Kütt