CRP/settekiirus 09.12.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
November 2021. oli haige (nohu, köhahood, palavik) vereanalüüs näitas CRP näiduks 45, sain AB-i. Jaanuar 2022 .a näitas siiski, et CRP on 20 ja hakkasid valud kõhus, selgus et mul on 1 sapikivi. Veebruar CRP 26, märtsis CRP 24, aprillis CRP 25 , savikivioperatsioon, mais CRP 50 (kopsupõletik), juunis CRP 28, augustis CRP 28, oktoobris CRP 30, novembris CRP30, detsembris CRP 38.
Kaebused: Alates peale teist vaktsineerimist (aprill 2021) on vasak jalg nõrk ja pinges ja ei jõua liikuda, 1,5 aastaga lisandunud 30 kg (KMI 39), pikalt kestnud üldine väsimus, depressioon.
Naistearstil käidud, kõik korras, endokrikrinoloogi juures käidud, kopsuarstil käidud, kõik korras v.a mai kopsupõletik.
Kas veretulemused võiks viidata mingile tõsisemale haigusele? Kas ja mis uuringuid võiks edasi teha/soovitate?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

CRP ja ESR väärtused on tõesti suurenenud, jääb mulje, et organismis on mingi krooniline põletik. Saan aru, et sapikivid on opereeritud, samuti olete kevadel põdenud kopsupõletikku. Samas on endokrinoloog ja günekoloog teid üle vaadanud ja mingit probleemi ei ole tuvastanud.
Vereanalüüs üksi ei ole kunagi diagnoos iseenesest, see on ikkagi abistav uuring. On võimalus, et bariaatrilise protseduuri järgselt õnnestub teil kehakaal normaliseerida ning üldine tervis, k.a. kerged põletikunäitajad normaliseeruvad. Aga ainult analüüsi põhjal ma seda väita ei saa. Soovitan koos perearstiga otsustada, kas bariaatriline operatsioon võib teie tervslikku seisundit parandada.

Lugupidamisega
Marge Kütt