Verevalem 16.05.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Olen andnud pooleteise aasta jooksul mitu vereproovi, kus lümfotsüütide ja neutrofiilide vahekord paistab paigast ära. Kas peaks laskma ennast hematoloogi juurde suunata või pole põhjust?

WBC 4,2 4,4 3,6 3,8 4,0
Neut 1,6 1,3 1,9 1,1 1,2
Lymp 2,0 2,2 1,3 2,0 2,1

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Arst peab nägema kogu vereproovi, et seda adekvaatselt hinnata. Praegusest numbrite reast on võimatu järeldusi teha, kuid on näha, et need on stabiilsed.
Et otsustada hematoloogi vajadust, tuleks alustada sellest, miks neid vereproove on korratud ja milles on probleem. Seda kahjuks teie kirjast ei nähtu, seega ma ei saa küsimusele vastata.
Soovitan arutada teemat koos perearstiga või tellida tasuline laboriarsti konsultatsioon, ilma patsienti nägemata ei saa mina sellist konsultatsiooni otsust välja anda.

Lugupidamisega
Marge Kütt