Parathormoon kõrge 12.12.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas on põhjust muretsemiseks?kaebused jalgade tuimus ja valu

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Infot teie küsimusele vastamiseks on väga vähe, saan pealkirjast aru, et probleemiks on PTH suurenenud väärtus, kuid mul puudub info, kui palju näitaja suurenenud on.
Seega kui tulemus on ülemise referentspiiri lähedal, siis ilmselt ei ole tegemist patoloogiaga.
Kui näitaja on oluliselt suurem, siis võib kahtlustada kõrvalkilpnäärme talitluse häiret.

Lugupidamisega
Marge Kütt